Jak zgłosić szkodę w PZU?

Tradycje PZU sięgają początku XIX wieku. Z biegiem lat pozycja PZU nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej rosła. Obecnie zapewnia kompleksowe usługi ubezpieczeniowe w wielu dziedzinach życia prywatnego, gospodarczego i publicznego. Klienci tej firmy mają wybór ubezpieczenia dopasowanego do potrzeb każdego, a jest ich w ofercie ponad 200. Podstawowa działalność dotyczy ubezpieczeń na życie, majątkowych i innych osobowych w wielu placówkach, oddziałach w całej Polsce. Da potrzeb ubezpieczonych stale rozwija i wzbogaca stronę internetową, na której nie tylko można poczytać OWU, poznać zalety ubezpieczeń, wyliczyć i porównać konkretne oferty, zarzec polisę ale i zgłosić wniosek o wypłatę roszczenia.

Największym uznaniem cieszą się ubezpieczenia komunikacyjne PZU. Oprócz standardowego OC, oferuje ono assistance, NNW i ubezpieczenie szyb. Oferta stale się zmienia i rozrasta, dla klienta. PZU to także ubezpieczenia majątkowe, o różnym stopniu ochrony i zabezpieczenia. Dzisiaj to nie tylko ubezpieczenie domu, czy mieszkania od zdarzeń losowych, ale i składników ruchomych, domku letniskowego z wyposażeniem itd. Popularne są także ubezpieczenie na życie, na zdrowie i od innych nieprzewidywalnych w życiu ryzyk.

Jak zgłosić szkodę i wnosić o wypłatę roszczenia?

Każda firma ubezpieczeniowa posiada wykaz niezbędnych do rozpatrzenia wniosku dokumentów, które przed próba kontaktu warto zgromadzić. Mogą być różne, w zależności od polisy i rodzaju szkody. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat można uzyskać u agenta, lub na stronie PZU. Tam tez można online złożyć wniosek i zgłosić zdarzenie. Wszelkie informacje można tez uzyskać korzystając z czat video w rozmowie z konsultantem, także bez kamerki internetowej. Szkodę można też zgłosić w placówce PZU, lub za pośrednictwem infolinii (tel. 801 102 102 czy (22 566 55 55) czy poprzez wiadomość mailową, czy tradycyjną. Jeśli stwierdzone zostaną braki w dokumentacji, niezwłocznie zostaniemy o tym poinformowani. Po uznaniu zdarzenia i przyznaniu rekompensaty w postaci wypłaty świadczenia należna suma znajdzie się na naszym koncie bankowym bardzo szybko, często w tym samym dniu. Nie bez znaczenia dla nas wielu jest wybór odpowiedniego ubezpieczyciela. Grupa PZU nie dość, że posiada ponad 200 letnia tradycje i doświadczenie stale dba o rozwój i zaufanie starych i nowych klientów.

Anna Martyniuk
doradca-hipoteczny.pl

Leave a Reply